menusearch
hogoogi.ir

ارتباط الکترونیک بین دادسراها و کلانتری‌های تهران ایجاد می‌شود

header
۱۴۰۰/۲/۷ سه شنبه
(0)
(0)

ارتباط الکترونیک بین دادسراها و کلانتری‌های تهران ایجاد می‌شود

 ارتباط الکترونیک بین دادسراها و کلانتری‌های تهران ایجاد می‌شود

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ سید مهدی رضا کاظمی، معاون نظارت بر ضابطان دادسرای عمومی و انقلاب تهران گفت: در راستای اجرای برنامه های سند تحول قضایی در خصوص استفاده هر چه بیشتر از سیستم های الکترونیکی در امور قضایی و تأکید دادستان محترم تهران با همکاری نیروی انتظامی همه کلانتری های شهر تهران ظرف چند روز آینده مجهز به سیستم برقراری ارتباط الکترونیک با نواحی دادسرای عمومی و انقلاب تهران خواهند شد.

 

وی افزود: در همین راستا و با توجه به مأموریت محوله از سوی آقای القاصی مهر، دادستان تهران، معاونت نظارت بر ضابطان دادسرای عمومی و انقلاب تهران با همکاری مرکز انفورماتیک ناجا و نیز فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ طی دو ماه اخیر تمامی تلاش خود را به کارگرفته تا با تجهیز کلانتری ها به سیستم های رایانه ای و ایجاد بستر مناسب و آموزش به نیروهای دادسرا و کلانتری ها زیرساخت های لازم را برای برقراری ارتباط الکترونیکی و مکانیزه بین دادسراها و کلانتری های تهران فراهم کند که در همین راستا یکی از دادیاران و همکاران قضایی معاونت به صورت تمام وقت در نواحی دادسرا و کلانتری ها پیگیری موضوع و آموزش نیروها را بر عهده دارد.

کاظمی افزود: با برقراری این ارتباط تا امروز از 68 کلانتری شهر تهران، برای تعداد 55 کلانتری ارتباط الکترونیکی برقرار شده و طی 10 روز آینده تمامی کلانتری ها دارای این ارتباط خواهند بود.

معاون نظارت بر امور ضابطین دادستانی تهران تصریح کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته بعد ازکلانتری ها، دیگر پلیس های تخصصی نیز مشمول اجرای این طرح می‌شوند.

معاون دادستان تهران صرفه جویی در ابزار و ادوات و نیروی انسانی را از مهم ترین مزایای اجرای این طرح برشمرد و افزود: با توجه به کمبود نیروی انسانی مخصوصاً در کلانتری ها از این به بعد به جای حضور مأموران در دادسراها و رفت و آمد آنها جهت حمل پرونده های قضایی، این مراحل از طریق سیستم انجام خواهد گرفت و نیروهای کلانتری می‌توانند با تمرکز و توان بیشتر در خدمت کلانتری متبوع به مأموریت های مهم تری بپردازند.

وی اضافه کرد: از دیگر مزایای مهم این طرح سرعت در اجرای دستورات قضایی توسط نیروی انتظامی بوده که این امر می‌تواند رضایت ارباب رجوعان و شهروندان را در پی داشته باشد.

کاظمی اظهار کرد: مقام قضایی بعد از صدور دستور بلافاصله از طریق رایانه آن را به مرجع انتظامی ارسال و مرجع انتظامی بعد از انجام فرایند اداری، نتیجه را در کوتاه ترین زمان ممکن به داسرای مربوطه عودت می‌دهد. معاون نظارت بر ضابطان دادسرای عمومی و انقلاب تهران افزایش امنیت دستورات قضایی و جلوگیری از جعل و سوء استفاده و یا مفقود شدن دستورات و مکاتبات را از دیگر مزایای برقراری ارتباط سیستمی بین مراجع انتظامی و دادسراها برشمرد و ابراز امیدواری کرد؛ بعد از موفقیت در ایجاد ارتباط سیستمی با مراجع انتظامی، ارتباط دیگر ضابطان قضایی هم به طور سیستماتیک با دادسراها برقرار شود.

به گفته کاظمی، شهر تهران به عنوان پایلوت و آزمایشی در اجرای این طرح در نظر گرفته شده و بعد از اتمام مرحله آزمایشی، دیگر استان های کشور نیز از این روش استفاده خواهند کرد.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر